Dom czy mieszkanie?

Rady i wskazówki związane z własną działalnością gospodarczą. Masz pytanie? Z chęcią na nie odpowiemy.
Awatar użytkownika
Famian1999
Posty: 1
Rejestracja: 10 cze 2021, 4:31

Dom czy mieszkanie?

Post autor: Famian1999 »

Witajcie forumowicze. Bardziej odpowiada wam mieszkanie w bloku czy w domu? Przyznam się wam, że ja bardzo chciałbym mieć dom jednorodzinny Warszawa, więc powoli rozglądam się za jakimiś interesującymi ofertami. Gdzie polecacie szukać?
małwa

Re: Dom czy mieszkanie?

Post autor: małwa »

Dla mnie dom. Co prawda jest z tym więcej zachodu, ale na pewno nie będziecie czuli się niepewnie. A dodatkowo powiem, że może i takie https://www.mgprojekt.com.pl/zosia-3 projekty domów Wam się spodobają. To macie ogólnie coś fajnego i na pewno przygotowanego odpowiednio;) .
angiela

Re: Dom czy mieszkanie?

Post autor: angiela »

W sumie też wolę dom. Mieszkanie może jest wygodniejsze, ale też potem nie ma się takiej swobody, jak w domu. Nawet sobie już wymarzyłam, jak będzie wyglądać mój domek. Na pewno w salonie, albo w sypialni postawię na płytki z cegły . Podobają mi się i moim zdaniem są nietuzinkowe. Niewiele osób może sobie na coś takiego pozwolić.
kładka

Re: Dom czy mieszkanie?

Post autor: kładka »

Ja tylko Was proszę, żebyście pamiętali, że dom to owszem, swoboda, ale również bardzo dużo obowiązków. Stąd wydaje mi się, że sensowniej będzie się dobrze do tego przygotować. Nawet takie rzeczy jak uszczelnianie komina może kosztować i przynieść wiele problemów. A jak budować, to z porządnych materiałów.
dong

Re: Dom czy mieszkanie?

Post autor: dong »

Famian1999 pisze: 04 paź 2021, 8:38 Witajcie forumowicze. Bardziej odpowiada wam mieszkanie w bloku czy w domu? Przyznam się wam, że ja bardzo chciałbym mieć dom jednorodzinny Warszawa, więc powoli rozglądam się za jakimiś interesującymi ofertami. Gdzie polecacie szukać?
Ja również uważam, że dom, to dom. W końcu trzeba go remontować, czy na przykład stale ogrzewać, ale wszystko robimy dla siebie i nie musimy się użerać na przykład z głośnymi sąsiadami. A skoro tak, to mam nadzieję, że wiecie, iż remonty w domach są rentowne. Ja sama będę nawet wymieniać klamki do drzwi wewnętrznych .Wiem, że robię to dla siebie, ale i dla dzieci.
Edward

Re: Dom czy mieszkanie?

Post autor: Edward »

To chyba pytanie, na które nie da się jednoznacznie odpowiedzieć. Świetny artykuł na przykładzie Bielska-Białej poczyniła agencja nieruchomości Józef Kufel Nieruchomości: https://www.jkn.com.pl/co-kupic-dom-czy ... sku-bialej. Poczytaj sobie i zobacz argumenty przemawiające za kupnem domu i argumenty przemawiające za kupnem mieszkania.

Następnie możesz przejrzeć oferty mieszkań i oferty domów. Może coś Ci wpadnie w oko.

Możesz także przejrzeć stronę PortalzNieruchomosciami.pl, na której znajdziesz artykuł odpowiadający na pytanie: "Dlaczego mieszkania są takie drogie?". Najlepsze jest to, że ceny domów też rosną i to prawdopodobnie z tych samych powodów, co ceny mieszkań...
myska

Re: Dom czy mieszkanie?

Post autor: myska »

pewnie są zwolennicy domów jak i mieszkań bo jedno i drugie ma swoje zalety ale myślę że mieszkanie wymaga mniej zachodu i jest tańsze w utrzymaniu, chyba tu każdy się ze mną zgodzi?
nora

Re: Dom czy mieszkanie?

Post autor: nora »

Można też połączyć jedno z drugim i zamieszkać na osiedlu Skwer Harmonia gdzie będą mieszkania a także domy w zabudowie szeregowej. Warto bo okolica jest spokojna, wokół są miejsca na spacery i rower
ODPOWIEDZ