Normy jakości - warto?

Rozmowy o wszystkim i o niczym. Ciekawostki, newsy, problemy i inne tematy, które aktualnie nas interesują.
Awatar użytkownika
Maja
Posty: 1
Rejestracja: 18 sie 2021, 11:36

Normy jakości - warto?

Post autor: Maja »

Co sądzicie o wprowadzaniu norm jakości w firmie? Zauważyłam, że wiele osób najpierw kalkuluje koszt wdrożenia ISO i głównie na tej podstawie podejmuje decyzję. Nie wydaje mi się, żeby to było prawidłowe podejście. Zawsze biorę za przykład zaufanie klientów. Certyfikat wygląda w ich oczach o wiele lepiej i dlatego z nami zostają, to jest właśnie korzyść. Wdrożenie ISO kosztuje ale ten wydatek prędzej czy później nam się zwróci, prawda?
Awatar użytkownika
Hipolit-89
Posty: 1
Rejestracja: 18 lis 2021, 1:52

Re: Normy jakości - warto?

Post autor: Hipolit-89 »

Ja też uważam, że wdrożenie norm jakości to tak naprawdę inwestycja w przyszłość firmy i w jej sprawne funkcjonowanie. Sam się na to zdecydowałem i nie żałuję. Udało mi się zresztą trafić na naprawdę super specjalistę, który mi ze wszystkim pomógł i ani przez chwilę nie musiałem się martwić, że coś pójdzie nie tak. Audyt zewnętrzny nie jest wcale taki zły i nie musicie się go bać ;)
Awatar użytkownika
Zwinislawa85
Posty: 1
Rejestracja: 09 gru 2021, 22:33

Re: Normy jakości - warto?

Post autor: Zwinislawa85 »

Jest jeszcze jedna ważna sprawa. Sporo firm popełnia błędy przy wdrażaniu ISO i to powoduje, że te normy nie funkcjonują jak powinny. Później jest oczywiście oburzenie i inne podobne zachowania. Nie da się ukryć, że firma funkcjonuje odpowiednio tylko wtedy, kiedy wszyscy się w to angażują, czyli pracownicy i osoby wyższe rangą. Trzeba o tym pamiętać jeśli faktycznie chcemy coś osiągnąć :)
ODPOWIEDZ